Jak zabezpieczyć schody lub kuchnię w domu?

Home / Dziecko / Jak zabezpieczyć schody lub kuchnię w domu?
Home » Jak zabezpieczyć schody lub kuchnię w domu?
Jak zabezpieczyć schody lub kuchnię w domu?

Jak zabezpieczyć schody lub kuchnię w domu?

Rodzice niecierpliwie odliczają czas do momentu, w którym dziecko zacznie raczkować, a następnie będzie stawiać swoje pierwsze kroki. To wyjątkowo radosne chwile, które napawają dumą całą rodzinę, jednak z czasem pojawia się także lęk. Szybko okazuje się, że ruchliwe dzieci nie zdają sobie sprawy z wielu niebezpieczeństw, które czyhają na nie we własnym domu. Nie są przecież jeszcze na tyle sprawne, żeby mogły same chodzić po schodach, a w wielu pomieszczeniach, do których nagle mają dostęp, mogą ściągać na siebie z mebli niebezpieczne przedmioty. Chociaż każdy rodzic stara się mieć oczy dookoła głowy i pilnować dziecka, wystarczy chwila nieuwagi, by mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku. Takim sytuacjom warto zapobiegać, odpowiednio wcześnie zabezpieczając niebezpieczne obszary w domu lub mieszkaniu przed eksploracją malucha.

Tymczasowa bramka zabezpieczająca dla dzieci

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet, dlatego nie ma co zwlekać z montażem bramki odcinającej dostęp do schodów, kuchni lub innych, potencjalnie niebezpiecznych pomieszczeń. Samodzielne wejście na schody przez dziecko mogłoby skończyć się niebezpiecznym upadkiem z wysokości. Z kolei maluch wkraczający do kuchni bez obecności rodzica może na przykład dotknąć gorącego piekarnika i się oparzyć – takim wypadkom lepiej jest zapobiegać. Bramka zabezpieczająca może odcinać dostęp dla dziecka także do samodzielnego wyjścia na taras, balkon albo do ogrodu, co stanowi kuszącą perspektywę dla wielu pociech. Dzięki posiadaniu akcesorium takiego jak bramka ochronna rodzice mogą zaznać większego spokoju, pozwalając dziecku samodzielnie eksplorować dozwoloną przestrzeń. Gwarantuje to więcej chwil wytchnienia, podczas których można na przykład w spokoju napić się kawy lub porozmawiać z bliską osobą przez telefon. Żeby jednak mieć pewność co do bezpieczeństwa pociechy, warto postawić na solidny model bramki, którego nawet najsprytniejszy maluch nie będzie mógł samodzielnie otworzyć ani wyważyć. Tego rodzaju akcesorium musi wzbudzać stuprocentowe zaufanie względem swojej niezawodności.

Barierki ochronne do domu Summer Baby

W sieci można znaleźć różnego rodzaju bramki ochronne do domu, które różnią się poszczególnymi parametrami. Warto zwrócić jednak uwagę w szczególności na ich wysokość, wytrzymałość oraz sposób montażu. Rodzicom raczkujących lub chodzących dzieci polecamy barierkę ochronną Summer Baby dostępną w ofercie sklepu internetowego FajnyTowar.pl. Posiada ona wysokość 78 cm, która jest nie do pokonania przez dzieci w wieku poniżej 36 miesiąca. Barierka charakteryzuje się mocną, stalową konstrukcją, która jest niemożliwa do sforsowania przez małe dziecko. Jednocześnie gwarantuje wyjątkowo prosty montaż, ponieważ ma konstrukcję rozporową, a wszelkie mocowania znajdują się w jej zestawie. Nie wymaga zatem stosowania żadnych dodatkowych narzędzi, co przekłada się na gotowość bramki do użytku zaledwie w kilka minut. Barierki producenta Summer Baby znajdujące się w asortymencie sklepu FajnyTowar idealnie nadają się do montażu w ościeżnicach drzwi, a także w szczelinach ścian litych: u góry lub u dołu schodów. Osobom dorosłym barierki umożliwiają otwieranie z obu stron, dlatego nie wpływają negatywnie na komfort życia pozostałych domowników.

Barierka ochronna także dla zwierząt

Bramki zabezpieczające stanowią akcesoria, które mogą okazać się użyteczne nie tylko dla rodziców małych dzieci, ale także dla właścicieli zwierząt domowych. W barierkę ochronną mogą wyposażyć się choćby właściciele psa, którym zależy na trwałym lub tymczasowym ograniczeniu dostępu pupila do poszczególnych pomieszczeń w domu. To popularne rozwiązanie w szczególności dla posiadaczy szczeniaków lub świeżo adoptowanych psów nienauczonych jeszcze do pozostawania samemu w domu. Zabezpieczenie dla zwierząt w postaci bramki ochronnej pomoże ograniczyć przemieszczanie się pupila do bezpiecznej przestrzeni, w której ma swoje legowisko, zabawki oraz miskę z wodą. Przy zastosowaniu przemyślanej aranżacji domu lub mieszkania można wyeliminować natomiast ryzyko kontaktu zwierzęcia z przedmiotami, które mogłoby ono zniszczyć. Dotyczy to na przykład obuwia czy konkretnych mebli, a także roślin, które są trujące dla zwierząt domowych. Jeśli wobec tego zwierzak pozostaje sam w domu, lepiej zabezpieczyć go przed takim niebezpieczeństwem.

Pies i małe dziecko w domu

Barierka ochronna dla zwierząt może okazać się dobrym pomysłem także w sytuacji, gdy w domu z psem pojawia się noworodek lub odwrotnie – gdy w domu z małym dzieckiem zawita piesek. Na początkowym etapie znajomości psa i dziecka zawsze warto postawić na ograniczone zaufanie. Zwierzak powinien mieć czas na oswojenie się z widokiem i zapachem dziecka, a także z wydawanymi przez nie dźwiękami. Podobnie dziecko powinno mieć kontakt z pieskiem lub kotkiem wyłącznie w obecności rodziców. Kot poradzi sobie z przeskoczeniem barierki, natomiast dziecko nie będzie mogło za nim podążyć. Maluch nie ma jeszcze wyczucia w zabawie i może nieumyślnie zrobić pupilowi krzywdę lub sprowokować go do obrony swoich granic. Należy zatem stopniowo uczyć pociechę pieszczot i zabawy z psem lub kotem. Przez barierkę dziecko może bezpiecznie obserwować domowych pupili, którzy w razie chęci zaznania spokoju będą mogli swobodnie oddalić się w ustronne miejsce. To znacznie lepsze rozwiązanie względem pościgu po całym domu za uciekającym zwierzakiem.